Lipodestrukce

Průlomové ošetření k redukci tukových polštářků problematických částí těla a redukci celulitidy. Způsobuje účinnou destrukci tukových buněk, tyto buňky již nejsou nahrazovány, takže efekt je trvalý.

Lipodestrukce

Při proceduře dochází ke spojení neinvazivní aplikace aktivních látek, které narušují a remodelují tukovou tkán, kde po té nový typ modelačního ultrazvuku, který dokáže rozeznat odlišnosti tukových tkání snadněji robíjí tukové buňky. Cílená lipodestrukce za pomocí aktivních látek a s volitelnou vlnovou a selektivní intenzitou dokáže přesně a účinně tvarovat přesně zvolenou partii.
K zavádění aktivních látek dochází transdermálním procesem mezopenetrace, kde aktivní látky k narušování tuků, využívající duálního laseru a patentovaného procesu Aquaforézy™. Aktivní složky aktivují lipolytické procesy v tukových buňkách v podkoží, kde pak účinkem přesně cíleného modelačního ultrazvuku dojde k snadné destrukci narušených tukových buněk.

V čem je ošetření unikátní

Účinná redukce tukové tkáně, která je více než 5x silnější než kavitace
Při lipodestrukci se do podkoží zapracovávají aktivní séra technologií ultrazvukové mezopenetrace. Ta podle typu aplikovaného séra pomáhá k rychlejší redukci tukové tkáně, vypínání pokožky, redukci strií, zrychlení detoxikace, odstranění celulitidy
Nový kybernetický software, který dokáže sám zhodnotit a nastavit hloubku tukové tkáně, a určit, zda v ošetřované oblasti převládá tuk, svaly či kosti, SWEEP, PULS nebo CONTINUOUS WAVE
Velmi doporučovaná pro problémové oblasti břicha, hýždí, boků, stehen, zad, kolen či paží
Bez bolesti, bez otoků, bez injekcí a skalpelů

Jak lipodestrukce funguje?

Lipodestrukce není nepodobná kavitaci. Principem je rozbití membrány tukových buněk ultrazvukem. Na rozdíl od kavitace, která cílí do hloubky cca. 2 cm, lipodestrukce cílí do libovolné hloubky. Rozdíl je taky ve vyzařování ultrazvukových vln, které se nerozbíhají do celého těla, ale dokážeme je cílit do jednoho bodu. Různými nastaveními programů je tedy možné ošetřit jak 2-3 cm tukové vrstvy, tak podkoží. Aby toho nebylo málo, lipodestrukcí dokážeme selektivně ošetřit tuk ve svalech, nebo blízko kostí, co kavitace nedokáže.

Obsah tukových buněk se uvolní, dostane se do mezibuněčného prostoru a následně je přirozeně odplaven lymfatickými a močovými cestami z těla ven. Neinvazivní liposukce je tedy založena na působení nízkofrekvenčního ultrazvuku spojeného s vakuem, který několikanásobně zvyšuje účinek samotné kavitace. Vakuum jemně nasaje kůži, stiskne ji pevně na aplikátor a tím zvyšuje účinnost. Působením cílených ultrazvukových vln dochází k rozkladu tukové tkáně. Po její eliminaci je tuk ve formě triglyceridu odplaven do intersticiální tekutiny mezi buňkami, kde je enzymaticky metabolizován do glycerolu a volných tukových kyselin. Vodou rozpustný glycerol je použit jako zdroj energie, zatímco nerozpustné volné tukové kyseliny jsou přeneseny do jater, ve kterých jsou zpracovány. Tuk je tak odváděn z těla ven.

Doporučený režim před a po lipodestrukci

Před všemi typy zákroků v našem centru doporučujeme následující režimová opatření, doporučení dodržujte den před zákrokem, v den zákroku a následně alespoň 3-4 dny po ošetření, a to kvůli dosažení optimálních výsledků.

Hodně pít

Dostatečný pitný režim je důležitý ke správnému fungování lymfatického systému. Při dehydrataci se zvyšuje viskozita krve, klesá produkce lymfy a lymfatický systém se zpomalí. Doporučujeme alespoň 2,5 litru neslazených neperlivých vod v den před zákrokem, a také v den zákroku. Stejný pitný režim je pak důležitý i několik dní po ošetření (alespoň 3-4 dny, kdy jsou postupně vyplavovány uvolněné tuky). Nedoporučujeme pít ovocné džusy a slazené vody (mají vysoký obsah cukru= zvýšený energetický příjem). Minerálky pijte pouze v omezené míře. Je také vhodné vyhnout se kávě a silným čajům (černý, zelený) – odvodňují organismus. Žádoucí jsou naopak bylinkové čaje na podporu lymfatického systému. Velmi nevhodný je alkohol, dehydratuje organismus, a také zatěžuje játra, která metabolizují tuky uvolněné při zákroku (beta-oxidace mastných kyselin). Pokud si dáte skleničku alkoholu nebo šálek kávy, je nutné zvýšit přísun obyčejné vody.

Nekouřit

Látky obsažené v cigaretách vedou k vazokonstrikci (zúžení cév) a zpomalení lymfatického oběhu.
Omezit těžká mastná jídla
Po bezbolestné liposukci je vhodné vyhnout se jednak tučným, ale i velmi sladkým jídlům. Z důvodu, aby tělo jako zdroj energie využívalo hlavně tuky uvolněné při zákroku a došlo tak k jejich zmetabolizování. 2 dny po zákroku se nedoporučuje jíst maso (bílkoviny na sebe vážou tuky).
Zvýšit fyzickou aktivitu
Především se doporučuje aerobní cvičení.

Kontraindikace lipodestrukcea možné vedlejší účinky

Kontraindikací rozumíme stav, kdy kavitaci nelze z nějakého důvodu provádět

 • osoby se srdečními chorobami, po transplantacích a s bypassem,
 • záněty či infekční onemocnění v místě aplikace,
 • cévní poruchy a ateroskleróza,
 • vysoký cholesterol,
 • tromboflebitida,
 • osoby užívající léky proti srážlivosti krve,
 • těhotenství,
 • osoby s kovovými implantáty v těle,
 • velmi vážná jaterní a ledvinová onemocnění

Možné vedlejší účinky

Pokožka Vám může krátkodobě lehce zarudnout či být mírně zahřátá.

4 důvody pro lipodestrukci:

 1. Lipodestrukce redukuje celulitidu. Dokážeme si poradit s jemnou i fibrózní celulitidou.
 2. Lipodestruke trvale redukuje tuky. Podobně jako kryolipolýza, lipodestrukce zničí tukovou buňku. Je však mnohem účinnější na oblasti pod podprsenkou, stehna, lýtka, tam kde se kryolipolýza nedá aplikovat.
 3. Lipodestrukce je cílená a rozlišuje tukové buňky od svalových buněk. Lipodestrukce, na rozdíl od kavitace, zasahuje pouze tukovou vrstvu. To je možné jak nastavením hloubky působení, tak volbou módu, ve kterém vlna svalové buňky "obejde."
 4. Lipodestrukce vás hýčká. Součástí procedury je aplikace séra ultrazvukem, švýcarský anticelulitidní program, nebo aplikace AHA kyselin.

 

Co lipodestrukce není:

 1. Lipodestrukce nelže. Není náhrada hubnutí. Redukční účinky pouze podporují vaši redukční snahu. Vaše hubnoucí úsilí uvidíte rychleji a hlavně můžete cílit na tukové polštářky, které se vám zhubnout nedaří. Pokud požadujete permanentní efekt, doporučujeme úpravu jídelníčku a pohyb. To je jediný nám známý lék.
 2. Lipodestrukce není zázrak na počkání. Ano, znatelně redukuje celulitidu. Ano, pomáhá s problémovými partiemi. Ne, nečekejte že po jediné proceduře odejdete o 5 kg lehčí a manžel vás nepozná. Všimne si ale změnu.
 3. Lipodestrukce není pro lidi s potížemi s metabolismem a lidi s BMI nad 30. Pokud máte vyšší nadváhu, lipodestrukce na vás může a nemusí zabrat.

 

Proč lipodestrukce?

 1. Medicínské (ne kosmetické) přístroje. Pokud nevidíte rozdíl, pro představu si porovnejte běžný kuchyňský nůž se skalpelem.
 2. Správný výkon procedur konzultujeme s lékařem. Konzultaci máte zdarma (konzultace s lékařem není podmínkou), poradí taky v případě komplikací či kontraindikací. Nemusíte se bát...
 3. Příznivý poměr cena/výkon. Institut..(yesvisage) má na každé pobočce více přístrojů. Proto si můžeme dovolit medicínské přístroje, lékaře a luxusní prostředí za cenu, která je porovnatelná s jinými. Klienty si ale zveme v různých časech, proto se u nás budete cítit jako jediná. Chytrá volba!

Bezbolestná liposukce | Foto | Otázky a odpovědi | Kontakt Copyright © 2018 ALTHEA